فرماندار شهرستان خواف
محمدرضا پهلوان نژاد

    .     .     .
۱۳۹۶/۰۷/۱۸

فرماندار خواف:

ایجاد واحدهای تولیدی در روستاها به همت دهیاران اقتصاد مقاومتی را محقق می سازد

 فرماندارخواف بر توانمندسازی روستائیان تاکید کرد و گفت: نقش دهیاران و مراکز فنی و حرفه ای درآگاهی بخشی  جوانان روستایی و حمایت از آنها برای راه اندازی واحدهای تولیدی یکی از مهمترین راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خواف اولین جلسه اشتغال و کارآفرینی روستایی بخش مرکزی به ریاست فرماندار و با حضور بخشدار بخش مرکزی ، دهیاران، شوراهای اسلامی ، رابطین فرهنگی و تنی چند از دستگاههای اجرایی  در محل فرمانداری برگزار  شد.
محمد رضا پهلوان نژاد فرماندار شهرستان خواف هدف از برگزاری این جلسه را سامان بخشیدن به نظام فعالیت، سرمایه گذاری و توسعه اشتغال در مناطق روستایی و تثبیت جمعیت ساکن در مناطق روستایی از طریق ارتقاء سطح درآمد و معیشت و رفع مشکل بیکاری روستائیان عنوان کرد.
فرماندار خواف با تأکید بر راه‌اندازی واحدهای تولیدی در روستاها جهت اشتغال‌زایی تصریح کرد: دهیاران باید راه‌اندازی واحدهای تولیدی در روستاها را با شوراها در میان گذاشته و با همفکری یکدیگر، زمینه و بسترهایی که برای اشتغال در روستاها فراهم است را شناسایی کنند و مطابق با آن بسترها، روستاییان را به سمت فعالیت اقتصادی مناسب سوق دهند.
این مقام مسئول با بیان اینکه تقویت مشاغل خرد روستایی می‌تواند محرک بازار اشتغال در منطقه باشد،افزود: فروش محصولات و معرفی تولیدات داخلی،شناسایی ظرفیت‌ها و هنرهای دستی مناطق روستایی و فراهم آوری بستری برای فروش و عرضه تولیدات روستایی و خانگی از جمله اقداماتی است که در راستای حمایت روستانشینان باید انجام شود.
پهلوان نژاد با بیان اینکه بسیاری از دهیاران نسبت به اطلاع رسانی به ساکنین روستاها کوتاهی می کنند افزود: دهیاران و دستگاههای متولی ارائه تسهیلات بایستی با شفاف سازی و اطلاع رسانی دقیق در روستاها نسبت به آگاهی بخشی مردم اقدام نمایند.
غلامحسن جنگی بخشدار مرکزی شهرستان نیز از آموزش بیش از 180 نفر از بانوان روستایی بخش مرکز توسط فنی و حرفه ای خبر داد و افزود: جلسات توجیهی در خصوص اطلاع رسانی در راستای  ایجاد اشتغال پایدار و رونق فعالیت های اقتصادی در مناطق روستایی در سطح بخش برگزار شده است که امیدواریم بتوانیم با برگزاری این جلسات گامی موثر در محقق نمودن منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی – تولید و اشتغال برداریم.
گفتنی است هر یک از مدیران حاضر در جلسه از اقدامات انجام شده در خصوص ارائه تسهیلات اشتغالزایی و طرح های عملیاتی متناسب با روستا بیان نمودند.

 


منبع : زیرپرتال فرمانداری خواف
تعداد بازدیدها : ۴۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان