سرپرست فرمانداری شهرستان خواف
 

    .     .     .
۱۳۹۷/۰۳/۱۳

جلسه هماهنگی راهپیمایی روز قدس در خواف برگزار شد

جلسه هماهنگی برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس در خواف با حضور معاونت فرماندار ،علمای تشیع و تسنن و سایر مسئولین ادارات در محل فرمانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خواف ؛ غلامحسن جنگی معاونت فرماندار در این جلسه با بیان تاریخچه قدس شریف و اینکه حضرت امام خمینی(ره) با نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس توجه مسلمانان را به مسأله قدس و فلسطین جلب کردند گفت: این روز نمادی از اتحاد و همبستگی مسلمانان در برابر ابرقدرت ها و مستکبرین جهان اسلام است.
غلامحسن جنگی خواستار برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم راهپیمایی روز قدس شد و گفت: حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس توطئه های دشمنان اسلام را خنثی می کند و معادلات سیاسی جهان را تحت تأثیر قرار می دهد.
حجت الاسلام شمسیان امام جمعه اهل تشیع خواف نیز به پیام اصلی روز قدس اشاره کرد و افزود: قدس از آن اسلام و مسلمین است و اشغالگران باید قدس را رها کنند در غیر اینصورت مسلمانان آن را آزاد خواهند کرد.
امام جمعه خواف تصریح کرد: روز قدس منحصر به فرد و قشر خاصی نیست بلکه پیامی جهانی و اسلامی است . ازاین روز امت اسلام علی الخصوص مردم شریف و همیشه در صحنه خواف باید با حضور پر رنگ خود در میدان راهپیمائی ضمن نشان دادن وحدت و یکپارچگی خود ، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان اسلام بزنند.
مولوی احراری امام جمعه اهل سنت خواف نیز 15 خرداد را یادواره رشادت طلبی ها در راه بلند کردن پرچم اسلام خواند و افزود: راهپیمائی روز قدس نمادی بین المللی است .
وی حضور پرجوش و خروش مردم شهرستان خواف اعم از تشیع و تسنن در راهپیمائی روز قدس را نمادی از انسجام وحدت در شهرستان بیان کرد و تصریح کرد: همه ما مسئولیم با حضور خود در این مراسم دشمنان نظام را مایوس نماییم .
در ادامه جلسه مسئولین ادارات در خصوص استقرار نیروهای آتش نشانی، هلال احمر و اورژانش در مسیر راهپیمایی، برقراری امنیت توسط نیروها ی نظامی و انتظامی و برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم روز جهانی قدس به بحث و تبادل نظر پرداختند و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.
قرائت قطعنامه در پایان راهپیمایی، برآتش کشیدن پرچم رژیم صهیونستی و سخنرانی حجت الاسلام شمسیان از جمله برنامه هایی است که در این راهپیمایی اجرا می شود؛ همچنین بعد از سخنرانی مراسم راهپمایی روز قدس، نمازجمعه توسط امامان جمعه اقامه خواهد شد.
در این جلسه مقرر گردید راهپیمایی روز جهانی قدس در مرکز شهرستان خواف راس ساعت10:30 صبح روز جمعه 18 خرداد از چهار راه حضرت فاطمه الزهرا(س) تا چها راه قدس برگزار شود.


منبع : زیرپرتال فرمانداری خواف
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۱۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان