سرپرست فرمانداری شهرستان خواف
 

    .     .     .
۱۳۹۶/۱۰/۲۳

دکتر حسینی:

بیش از ۶۵ درصد اشتغال ایجاد شده کشور در حوزه زنان است

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، جلسه ستاد بزرگداشت هفته و مقام زن و مادر استان برگزار شد.

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، جلسه ستاد بزرگداشت هفته و مقام زن و مادر استان برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی در این جلسه گفت: بیش از 65 درصد اشتغال ایجاد شده کشور در حوزه زنان بوده است.
وی اظهار داشت: امروز تمام شاخص‌های اقتصادی استان اعم از رشد اقتصادی، صادرات و واردات، تراز تجاری و رشد اقتصادی و فعالیت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری همه روند جهنده رشد را طی می‌کند اما مردم این حس را ندارند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی عنوان کرد: بخشی از این امر به نوع اطلاع‌رسانی و نوع مواجهه ما با این مسائل برمی‌گردد.
حسینی با اشاره به اینکه فقط در بخش صنعت تا انتهای امسال 10 هزار و 500 میلیارد تومان پروژه صنعتی در استان افتتاح می‌شود، گفت: اما عموماً می‌گویند صنعت رکود دارد زیرا چند واحد تعطیل‌شده را می‌بینند و صدها واحد دیگری که احیا و یا تکمیل و راه‌اندازی شده کمتر به چشم می‌آید و این شرایط موجب می‌شود شکوفایی اجتماعی در جامع شکل نگیرد.
وی  بابیان اینکه 320 هزار بیکار در استان وجود دارد، افزود: در همین دولت از تابستان 95 تا تابستان 96 معادل 184 هزار فرصت شغلی ایجادشده که بی‌سابقه است اما کمتر بیان و دیده می‌شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با تأکید بر اینکه امروز نیاز ما بیان این واقعیات و خدمات است تا شکوفایی اجتماعی شکل گیرد، افزود: اما نوعی بدانگاری داریم. مشکلات وجود دارد اما اقداماتی که برای اصلاح و بهبود این شرایط انجام می‌شود به درستی بیان نمی‌شود.
حسینی با اشاره به اینکه نیمی از جمعیت جامعه را زنان تشکیل می‌دهد گفت: باید این جمعیت را دید و در این راستا در برنامه ششم توسعه آمده که باید همه منابع توسعه عادلانه توزیع شود.
وی بابیان اینکه در این دولت اطلس وضعیت زنان تدوین و لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت مراحل نهایی خود را می‌گذراند و سند اجتماعی حمایت از زنان هم تصویب‌شده است، افزود: این‌ها بخشی از این اقدامات در راستا این توسعه عادلانه است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: در عرصه خانواده هم در حوزه ازدواج در سال 96 بیش از 90 هزار فقره وام ازدواج تاکنون اعطاشده درحالی‌که پارسال درمجموع 75 هزار وام داده شد.
حسینی، کاهش 13.1 درصدی طلاق در استان نسبت به مدت مشابه، ترک 800 هزار معتاد در استان که از چرخه اعتیاد خارج‌شده‌اند را بخشی دیگر از خدمات دولت دانست که به‌خوبی بیان‌نشده و احساس آن در جامعه برای مردم درنتیجه بدانگاری ها ملموس نیست.
وی افزایش امید به زندگی و آموزش‌های چند برابری قبل ازدواج و غیره را بخشی دیگر از این خدمات دانست که باید به‌درستی در جامعه تبیین شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه بیش از 65 درصد اشتغال ایجاد شده در حوزه زنان بوده است اظهار داشت: 29 درصد از شرکت های بین المللی فعال کشور با مدیریت بانوان است و 16.2 درصد اعضای هیئت علمی دانشگاه ها را زنان تشکیل می دهند.
حسینی افزود: طرح توانمند سازی زنان روستایی در 100 روستای استان در حال اجراست و 37 طرح توسعه مشاغل خانگی بانوان نیز در استان مصوب شده است.
وی تصریح کرد: 587 طرح به ارزش 28 میلیارد تومان در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان مصوب شده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به مدیران زن در دولت تدبیرو امید گفت: بنای دولت تدبیر و امید استفاده حداکثری از بانوان در عرصه های مدیریتی است و تا کنون تعداد بانوان مدیر از 1677 نفر در سال 92 به 2670 نفر در سال 95 رسیده است.
حسینی افزود:17 درصد تشکل های سیاسی کشور را زنان مدیریت می کنند و 24 بخشدار زن نیز در دولت تدبیر و امید در کشور منصوب شده اند.
وی در پایان گفت: 216 زن در استان وارد شوراهای اسلامی شهر و روستا شده اند که رشد 20 درصدی نسبت به مدت مشابه قبل دارد.
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۵۸۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان