سرپرست فرمانداری شهرستان خواف
 

    .     .     .
۱۳۹۷/۰۳/۲۴

استاندار خراسان رضوی :

ایجاد اشتغال ضرورت مهم برای بازگشت افراد آسیب دیده به جامعه است

استاندار خراسان رضوی گفت : باید ظرفیت و فرصت بازگشت به جامعه و زندگی عادی را برای افراد آسیب دیده اجتماعی فراهم کرد و ایجاد اشتغال از مهمترین اقدامات در این حوزه است .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛علی رضا رشیدیان در جریان بازدید از یک واحد تولیدی مواد غذایی که تمامی نیروها و پرسنل آن افراد دارای سوءپیشینه و سابقه زندان و نیز زنان سرپرست خانوار است ، افزود : امید است روزی برسد که هیچ جوانی به دلیل سوء سابقه بیکار نماند زیرا یکی از رسالت هایی که نظام جمهوری اسلامی دنبال و برای آن تلاش می کند حرکت جامعه به سمت صلاح و بهتر شدن است .
وی عنوان کرد : یکی از کمک هایی که می توان به افرادی که به هر دلیلی دچار آسیب اجتماعی شده اند ،کرد آن است که ما به قول خداوند مبنی بر اینکه تمامی انسانی ها فطرت پاک دارند ایمان داشته باشیم و به آنها فرصت جبران و رفع گناهان و اشتباهات گذشته شان را بدهیم . .وی تصریح کرد : کسی که به دام اعتیاد افتاده و یا در یک لحظه عصبانیت و دعوا اشتباهی حتی بزرگ را انجام داده باید فرصت دوباره دارد تا به جامعه برگردند .
رشیدیان افزود : فراهم شدن زمینه بازگشت آنان به جامعه بسیار مهم است و برای این منظور باید اقدامات و کارهایی صورت داد که از مهمترین آنها ایجاد اشتغال است .
وی عنوان کرد : وجود یک واحد تولیدی ، صنعتی در استان که افرادی با این ویژگی ها را به کار می گیرد ، بسیار اندک است باید بتوانیم این اقدام خیرخواهانه و دارای خیر کثیر را در جامعه تکثیر کرده و با اعتماد و ایجاد ظرفیت از جمله اشتغال فرصت دوباره را برای افراد آسیب دیده اجتماعی برای بازگشت به جامعه و خانواده فراهم کرد.
استاندار افزود : برخی از فعالان اقتصادی در صنایع هم در این موضوع ورود کرده اند و امید است این اقدام خیر را در سطح استان و کشور گسترش داده و تکثیر کنیم که منافع آن به جامعه ، خانواده شهر و کشورمان بر می گردد.
وی اقدام این واحد تولیدی را که از مشهد آغاز کرده موجب افتخار خواند و بر توسعه و تقویت این مجموعه و این کار خیر تاکید مجدد نمود و گفت : ما نیز در حد توان و مسئولیت خود از این اقدام حمایت و به این مجموعه کمک می کنیم و اگر سایر واحدها هم در این حوزه ورود یابند قول می دهیم همین توجههات و حمایت ها را نیز از آنها داشته باشیم.
رشیدیان به روال روزهای پنجشنبه این هفته نیز از دو واحد صنعتی دانش بنیان در حوزه الکترونیک و یک واحد صنایع غذایی بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت و عملکرد آنها در شرایط اقتصادی موجودو چالش ها و مسائل آنان قرار گرفت .
وی در شرکت دانش بنیان در حوزه الکترونیک هم افزود : این شرکت توانسته تولید کولرگازی را بومی کند و کولرهای گازی با ظرفیت و توانمندیهای مناسب و امکان پشتیبانی و خدمات پس از فروش تولید می کند.
وی همچنین به فعالان حوزه ساختمان و ساخت و ساز هم پیشنهاد کرد : در راستای حمایت از این واحد نیاز خود را به این مجموعه سفارش دهند در عین تقویت تولید داخل با حمایت و ترغیب مردم به استفاده از تولیدات با کیفیت آنها زمینه شکل گیری برندهای قوی و موثر فراهم شود
وی در انتهای این بازدیدها در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولیدی استان با حضور مدیران کل دستگاه های مربوطه شرکت نمود.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۸۵۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان