سرپرست فرمانداری شهرستان خواف
 

    .     .     .
۱۳۹۷/۰۳/۲۴

استاندار خراسان رضوی :

هیچ کارخانه ای برای ترخیص مواد اولیه تولید در گمرک نباید معطل بماند

استاندار خراسان رضوی گفت : هیچ واحد تولیدی و کارخانه ای به هیچ وجه نباید برای ترخیص کالاها و مواد اولیه تولیدی از گمرک معطل بماند و یا تولید آن حتی برای زمان کوتاهی متوقف شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛ علی رضا رشیدیان در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولیدی استان در انتهای برنامه بازدید هفتگی خود از واحدهای تولیدی افزود : باید گمرکات و بانک ها با تدبیر کرده و راهکاری برای این امر مشخص نمایند که مواد اولیه به واحد تولیدی منتقل و هزینه های مربوطه بعد از آن اخذ شود.
وی تصریح کرد : به هیچ وجه نباید هیچ واحدی به این دلیل معطل مانده و یا تعطیل شود .
استاندار در ادامه در بحث ارزی افزود : سامانه نیما و مباحث مربوط به گردش ارزی در کشور، سامانه ای جوان و جدید است و بانک مرکزی هم در این راستا برای اصلاح آن فرصت را فراهم کرده و هر یک از واحدهایی که برای تامین ارز مورد نیاز خرید ماشین آلات و تامین مواد اولیه دچار مشکل هستند ، اعلام و در بخش های مختلف مربوطه این مباحث جمع بندی شده تا به بانک مرکزی برای حل و چاره اندیشی منعکس شود.
وی در ادامه از عملکرد بانک ها در اجرای مواد و بندهای ابلاغی انتقاد کرد و گفت : از جمله مشکلات امروز این حوزه آن است که اجرایی شدن این بندها و مواد در درون بانک ها مدت ها زمان می برد و ما زمان مطلوب را از دست می دهیم .
رشیدیان عنوان کرد : وقتی یک ماده واحده ابلاغ می شود و مهلت آن هم محدود و تا پایان شهریور است و بانک ها الان که اواخر خردادماه است عنوان می کنند هنوز آیین نامه ابلاغ نشده عملا تلاش ما هم بدون همکاری و اقدام بانک ها به نتیجه نمی رسد.
وی اظهار کرد : عدم اجرای ماده قانونی که توسط قوه مقننه ابلاغ می شود از سوی من به عنوان مجری ، بانک ها و غیره به مفهوم عدم انجام و اجرای قانون و جرم محسوب می شود و باید قانون اجرا شود و این بهانه ها قابل قبول نیست.
در این جلسه مسائل دو واحد صنعتی و هفت واحد تولیدی در بخش کشاورزی مطرح و پیرامون آن تصمیم گیری شد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۸۴۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان