فرماندار شهرستان خواف
حسین سنجرانی
فرماندار شهرستان خواف

    .     .     .
۱۳۹۹/۱۲/۱۸

جبران خسارت‌های سنگین صنوف از کرونا ضروری است

استاندار خراسان رضوی گفت: صنوف در ایام شیوع کرونا در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عمل به سیاست‌های کلان، همراهی مناسبی داشتند لذا جبران خسارت‌های آنها در این شرایط ضروری است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان در نشستی با اعضای هیات رئیسه اتاق اصناف مشهد و برخی مدیران اقتصادی استان در محل استانداری اظهار کرد: باید مشکلات صنوف در شرایط کنونی جمع بندی و راهکارها برای حل مشکلات به دستگاه‌های ملی اعلام شود.
استاندار خراسان رضوی بیان کرد: بسته ویژه خسارت‌های وارده ناشی از شیوع کرونا به بخش گردشکری و اصناف خراسان رضوی در حال تهیه است و باید طی نامه‌ای وضعیت متفاوت مشهد به دلیل وابستگی آن به اقتصاد گردشگری تشریح و از مسوولان در سطح ملی اتخاذ رویکرد ویژه به بنگاه‌های اقتصادی این شهر بویژه اصناف درخواست شود.
وی خاطرنشان کرد: خراسان رضوی در ماه های گذشته وضعیت نامناسبی در شیوع کرونا داشت اما با تعاملات صنوف و مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی، خوشبختانه وضعیت این استان بویژه مشهد به شرایط نسبتا مناسبی رسیده است.
معتمدیان با قدردانی از اصناف در خصوص همراهی آنها با برنامه‌ها و سیاست‌های ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: گزارش‌های زیادی از رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شیوه‌نامه‌های مربوط به آن توسط واحدهای صنفی در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شده که شایسته قدردانی است.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد:  تحریم‌های اعمال شده بر کشورمان، ظالمانه‌ترین و بی‌سابقه‌ترین فشارها بر یک ملت در طول تاریخ بشریت بوده که مشکلات اقتصادی را بوجود آورده است.
وی با اشاره به مقاومت سرسختانه مردم برای عبور از فشارهای ناشی از تحریم‌های اقتصادی گفت: در شرایط کنونی خدمات رسانی به مردم بویژه اقشار کم درآمد و آسیب پذیر، بحث جدی دولت برای کمک به این قشر است.
معتمدیان گفت: سیاست کلی ستاد مقابله با کرونا در کنار گروه بندی مشاغل در شهرهای با رنگ‌بندی‌های مختلف از منظر شیوع این ویروس، در ابتدا کنترل بیماری کووید ۱۹ بود اما در نقاطی که کرونا شیوع کمتری داشت بر فشار بیشتر و مضاعف بر اصناف مخالفت کرد.
استاندار خراسان رضوی افزود: برای شهرهایی مانند مشهد که وضعیت بهتری نسبت به شیوع کرونا دارند، در شرایط کرونایی باید در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی، ملاحظات لازم برای فعالیت صنوف و معیشت مردم را نیز در نظر گرفت.
وی تصریح کرد: اقتصاد شهری مانند مشهد بر پایه گردشگری است، بخشی از اقتصاد استان وابسته به بخش گردشگری مشهد و نیمی از اقامتگاه‌های کشور در این شهر واقع شده‌اند.
معتمدیان بیان کرد: در ایام شیوع کرونا بویژه عید نوروز بهتر است نظارت‌ها توسط بازرسان اصناف بیشتر انجام گیرد و به تخلفات ویژه رسیدگی نمایند.
استاندار خراسان رضوی گفت: اصناف بخشی از مردم هستند و با صاحبان صنوفی که با سیاست‌های مقابله با کرونا همراهی کردند، باید همراه بود و با کسانی که اقدام به احتکار کالا و گران فروشی می‌کنند نیز قاطعانه برخورد کرد.
وی با اشاره به تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر کاهش یا توقف مسافرت‌ها در ایام پایانی سال و عید نوروز اظهار داشت: اسفندماه دوران پرترددی است و مسئولین کشور چاره‌ای جز اتخاذ سیاست مبتنی بر اعمال محدودیت برای فعالیت صنوف ندارد لذا باید از عادی انگاری برای بیماری کووید 19 اجتناب نمود که این مهم همراهی و مساعدت صاحبان صنوف و مردم را می‌طلبد.
معتمدیان اضافه کرد: هرچند رعایت پروتکل‌های بهداشتی هزینه مضاعفی را به صاحبان صنوف تحمیل می‌کند اما برای پیشگیری از شیوع کرونا باید بر روی تبلیغات پیشگیرانه فعالیت بیشتری انجام گیرد که در این زمینه نیازمند همراهی اصناف و هشدارهای متعدد به مردم به منظور جلوگیری از عادی انگاری هستیم.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۲۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان